Zderzenie dwóch pociągów. Jeden z nich stanął w płomieniach. W środku było 50 osób

W rejonie miejscowości Voorschoten, w południowej Holandii, doszło we wtorek nad ranem do zderzenia pociągu pasażerskiego z towarowym. Jest wielu rannych, w tym ciężko. Trwa akcja ratunkowa – poinformowali przedstawiciele straży pożarnej i policji.

Tragiczny wypadek wydarzył się we wtorek wczesnym rankiem w rejonie miejscowości Voorschoten – położone pomiędzy Hagą a Amsterdamem – w południowej części Holandii.

W pociągu znajdowało się co najmniej 50 osób, a według niektórych szacunków nawet 60 osób. Koleje holenderskie (NS) poinformowały, że z powodu katastrofy wstrzymano ruch pociągów między Leiden i Hagą.

Nie wiadomo na razie, jakie mogły być przyczyny zderzenia. Jak podała agencja AFP, jeden z pociągów po wypadnięciu z torów miał uderzyć w sprzęt budowlany, który znajdował się przy trasie. – Służby ratunkowe szybko pojawiły się na miejscu. W pierwszej kolejności troszczymy się o ludzi, którzy jechali pociągiem, pasażerów i naszych kolegów – podkreślił rzecznik prasowy Kolei Holenderskich cytowany przez portal nu.nl. Dodał, że wypadek został zaklasyfikowany jako “poważny”.