Ogromny bazar stanął w ogniu. Wściekli sklepikarze rzucali w strażaków kamieniami

600 strażaków ruszyło do akcji gaszenia pożaru, który wybuchł na popularnym bazarze odzieżowym w stolicy Bangladeszu. W mediach pojawiły się zdjęcia, na których widać niebo nad Dhaką pokryte czarnym dymem. “The Guardian” podaje, że właściciele sklepów wściekli się na strażaków twierdząc, że akcja trwała zbyt długo. Mieli rzucać w ratowników kamieniami.

Media donoszą, że pożar w stolicy Bangladeszu, Dhace, wybuchł we wtorek o świcie. Do akcji gaśniczej ruszyło w sumie 600 strażaków. Walkę z żywiołem utrudniał jednak silny wiatr i tłumy gapiów, które zgromadziły się na miejscu.

Wiadomo, że ogień pochłonął słynny Bongo Bazar i trzy sąsiednie stanowiska, w których znajdowały się tysiące małych sklepików. Zgromadzeni na miejscu właściciele straganów byli wściekli, jak podje “The Guardian”, mieli rzucać kamieniami w strażaków, rozgniewani tym, że akcja gaśnicza trwa zbyt długo.

Właściciele sklepów pochłoniętych przez ogień są zrozpaczeni. Żywioł pozbawił ich środków do życia przed Eid – muzułańskim świętem kończącym Ramadan i najważniejszym wydarzeniem religijnym w kraju. Większość z nich mówiła, że “straciła wszystko”.