Ogromna dotacja od Morawieckiego dla Kukiza.

Ogromna dotacja od Morawieckiego dla fundacji związanej z Kukizem

Wirtualna Polska podała, że fundacja związana z Pawłem Kukizem “Potrafisz Polsko” otrzymała 4 284 900 złotych dotacji z rezerwy budżetowej. Portal poinformował, że zarządzenie w sprawie przyznania pieniędzy na ten cel premier Mateusz Morawiecki wydał 10 lutego 2023 roku.

Portal pisze również, że kwota, którą dostała “Potrafisz Polsko” ma pokryć cały koszt realizacji projektu pod nazwą “Instytut Demokracji Bezpośredniej”. Ma to być “obywatelska kampania edukacji społecznej na rzecz wyegzekwowania art. 4 Konstytucji”.

Co mówi ten artykuł Konstytucji? “Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio” – brzmi jego treść. Fundacja “Potrafisz Polsko”, jak czytamy na jej stronie internetowej, chce aktywizować środowiska lokalne poprzez wsparcie inicjatyw charytatywnych, z myślą o budowie kapitału społecznego, opartego na współpracy i zaufaniu.

“Działamy również na rzecz aktywizacji obywatelskiej oraz przedsiębiorczości. Jesteśmy przekonani, że o sile Polski stanowią jej obywatele” – reklamuje się fundacja.