Czy „Planety” mogą się spotkać? Tym z nowego utworu Aleksandra Siczka się udało!

Aleksander Siczek prezentuje singiel „Planety”. Klimat utworu to zdecydowanie hołd dla muzyki sprzed 30-40lat – najmilszej sercu Alka.

Wspaniałe jest to, że ludzie, z którymi współpracuję widzą piękno w tych gatunkach muzycznych, które dla mnie od zawsze są cenne. Cieszę się, że „Planety” mają rockowe zacięcie. Ten mocny w brzmieniach singiel opowiada nie tylko o sile, ale i słabościach, jedno i drugie się zderza, planety się spotykają – mówi o singlu Alek.

Tekst nawiązuje do wiecznego poszukiwania życiowego spełnienia. Ukazuje pragnienia i potknięcia, pogodzenie z tym co przynosi los. Za produkcję odpowiada Mike Johnson, do którego dźwięków Alek napisał tekst i stworzył linię melodyczną. Bas i gitara grają tu na froncie, co wyróżnia ten utwór na tle tych, które Aleksander dopiero zaprezentuje światu.

Posłuchaj w serwisach cyfrowych:
https://ffm.to/siczekplanety

Aleksander Siczek – autor tekstów, kompozytor i wokalista. Większą część życia spędził w stolicy, która zdecydowanie jest winowajczynią artystycznej muzycznej drogi. Tu zaczął kształcić swój głos i wrażliwość, tu powstają teksty a także dźwięki. Jak sam mówi, długo trzeba było czekać na efekty, ale życie i wiele jego dróg musiało zostać przekroczonych, by świadomie tworzyć muzykę autentyczną. Inspiracją Aleksandra są polscy artyści i ich dzieła z lat 70-90, lecz na nadchodzącym albumie słychać też będzie echo zagranicznych ikon muzycznych. Kolejny po singlu „Kino, Muranów”, utwór „Planety” to przedsmak ukończonego już debiutanckiego materiału muzycznego artysty, który z każdą kolejną odsłoną będzie zaskakiwać.

Aleksander Siczek w social mediach:
IG: https://www.instagram.com/aleksandersiczek/
TikTok: https://www.tiktok.com/@aleksiczek
Youtube: https://www.youtube.com/@aleksandersiczek5769