creator_me_MDgyOTA0MzA3OTc
creator_me_MDgyOTA0MzA3OTc
PlayPause
previous arrow
next arrow

Andrzej Zaorski nie żyje! zmarł w wieku 79 lat.

Nie żyje Andrzej Zaorski. Twórca radiowy i telewizyjny, satyryk, zmarł w wieku 79 lat.

Zmarł Andrzej Zaorski, świetnie wszystkim znany twórca telewizyjny, radiowy, ale także satyryk, współtwórca wielu słuchowisk radiowych w których także występował. Miał 79 lat.

Andrzej Zaorski urodził się w Piaskach. W latach 60′ ukończył PWST w Warszawie. Jako aktor zadebiutował w Teatrze Współczesnym. Występował również w teatrze Kwadrat, Ateneum czy Narodowym, znany był też publiczności z występów w kabaretach Pod Egidą, czy Tu 60-tka.

W latach siedemdziesiątych zaczął pojawiać się w telewizyjnych programach takich jak Studio Gama czy Gallux Show. Na początku lat 90′ otrzymał Wiktora dla osobowości telewizyjnej. Był także odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dużą popularność przyniosły mu także jego występy w powieści radiowej W Jezioranach. Ze swoim bratem – Januszem, który poinformował o jego śmierci – współtworzył radiowy Kabarecik Reklamowy.

Andrzej Zaorski prawdziwą popularność zyskał jednak na początku lat 90′ dzięki telewizyjnemu programowi Polskie ZOO. Powstający w latach 1991-93 program był jednym z najpopularniejszych w historii Telewizji Polskiej.

 

źródło: TVN 24
red: W.Żegolewski

Muzyczna rodzina Radia Eurostacja