creator_me_MDgyOTA0MzA3OTc
creator_me_MDgyOTA0MzA3OTc
PlayPause
previous arrow
next arrow

Chcą powtórzenia meczu Francja – Szwajcaria.

Zebrali już prawie 270 tys. podpisów

Mecz Francji ze Szwajcarią zakończył się ogromną sensacją. Obecni mistrzowie świata musieli uznać wyższość rywali w rzutach karnych. Jednak właśnie za sprawą konkursu jedenastek Francuzi chcą powtórzenia tego spotkania. Trwa wielka akcja.

Mecz 1/8 finałuEuro 2020 pomiędzy reprezentacją Francji a Szwajcarią został okrzyknięty jednym z najbardziej emocjonujących w historii mistrzostw Europy. Szwajcarzy sprawili ogromną niespodziankę i w końcówce spotkania odrobili dwubramkową stratę do rywali, dzięki czemu doprowadzili do dogrywki. Ta nie przyniosła zwycięzcy, więc były potrzebne rzuty karne, w tych Helweci okazali się lepsi od faworyzowanych Francuzów.

Wydawało się, że to już koniec emocji związanych z tym spotkaniem. Jednak nic bardziej mylnego. Kibice reprezentacji Francji dopatrzyli się błędu w ustawieniu szwajcarskiego bramkarza Yanna Sommera i domagają się powtórki spotkania.

Niezadowoleni fani założyli na portalu “Les Lignes Bougent” petycję o powtórzenie spotkania Francji ze Szwajcarią. Jako powód podają domniemane oszustwo Sommera, który miał zbyt szybko opuścić linię bramkową. Gdyby tak się stało, byłoby to niezgodne z przepisami.

Ten apel spotkał się z wielkim zainteresowaniem francuskich kibiców. Podpisało się pod nim niemal 270 tys. osób. To pokazuje jaki ogrom tamtejszego społeczeństwa nie może pogodzić się z porażką aktualnych mistrzów świata.

Nic jednak nie wskazuje na powodzenie tej oddolnej akcji. Francuscy kibice błędnie interpretują przepisy, ponieważ zgodnie z zasadami, w momencie kopnięcie piłki, bramkarz musi być przynajmniej jedną stopą na linii bramkowej. Stąd też, na ten moment nie ma żadnych podstaw do tego, aby UEFA skusiła się na zmianę decyzji. To Szwajcarzy awansowali do ćwierćfinału i zmierzą się w nim z Hiszpanią. Ten mecz odbędzie się w piątek, 2 lipca, o godz. 18:00.
Źródło Wirtualna Polska-sportowe Fakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyczna rodzina Radia Eurostacja